پژوهش ها ، مقالات علمی و خاطرات ایثارگران دفاع مقدس
هدف ما در سال اقتصاد و فرهنگ، اشاعه فرهنگ دفاع مقدس است.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
اسرائیل ضربه سختی خورد و از حزب‌الله می‌ترسد
یک روزنامه صهیونیستی تصریح کرد قدرت حزب‌الله، مهم‌ترین نگرانی و دل‌مشغولی اسرائیل است.
جروزالم پست در یادداشتی خاطرنشان کرده است: پایگاه نظامی «لیریک» مقر فرماندهی کل دسته «گالیله»، متعلق به ارتش اسرائیل است. مسیر منتهی به این پایگاه، چنان پوشیده از درخت است که جاده از دور دیده نمی‌شود. ستوان «یار» از سخنگویان ارتش اسرائیل می‌گوید ارتش بیش از آنکه از ارتش لبنان بیم داشته باشد، به تحرکات حزب‌الله توجه دارد و مهمترین مشغله فکری ما، آنها هستند.
این مسئول ارتش اسرائیل در حالی که به تک‌تک روستاهای جنوب لبنان اشاره می‌کند، از مخفیگاه‌های حزب‌الله، خانه‌های مخفی، شیعیانی که به سمت جنوب می‌آیند و مسیحیان و دروزی‌هایی که به سمت شمال می‌روند، حرف می‌زند.
وی می‌گوید: «هر واحد حزب‌الله، در اسرائیل منطقه‌ای برای هدف خود در نظر گرفته است. هر روستایی هدف خود را در اسرائیل دارد و می‌تواند در هر زمانی شهرهایی مانند تل‌آویو را مورد هدف راکت‌ها و موشک‌های دوربرد، برد متوسط و برد کوتاه، قرار دهد.»
 در ادامه گزارش این روزنامه صهیونیستی آمده است: جنبش حزب‌الله تحت رهبری حسن‌ نصرالله، به دل‌مشغولی اصلی اسرائیل تبدیل شده است. در سال 2006 حزب‌الله ضربات سنگینی به پیکر ارتش اسرائیل  وارد کرد که اسرائیل آمادگی آن را نداشت.
 در آن سال اسرائیل به بهانه دستگیر شدن دو تن از سربازان خود در مرز لبنان، عملیات مرگباری را در جنوب لبنان به راه انداخت. حزب‌الله لبنان در پاسخ، اقدام به شلیک هزاران راکت، موشک و خمپاره به سوی اسرائیل کرد که به کشته شدن حداقل 150 غیرنظامی منجر شد.
اسرائیل می‌گوید که از جنگ سال 2006 درس‌هایی آموخته است. در همین حال حزب‌الله نیز می‌گوید تجربه‌هایی از آن درگیری کسب کرده و خود را به سلاح‌های جدید و پیشرفته تجهیز کرده است.
حزب‌الله لبنان در حال حاضر زرادخانه موشکی قابل توجهی در اختیار دارد که قادر است بسیاری از مناطق اسرائیل، از جمله اهداف مهم و استراتژیکی مانند بندر و پالایشگاه‌های نفت حیفا را هدف قرار دهد.
«پیتر لرنر»، یکی از سخنگویان ارتش اسرائیل، تعداد اعضای گروه شبه‌نظامی حزب‌الله را بین 30 تا 40 هزار نفر تخمین می‌زند.کیهان 96/12/5
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 5 اسفند 1396
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 5 اسفند 1396
نجیب

در بررسی ویژگی¬های آقامهدی، هرکس خاطره¬ی خاصی دارد. حضرت امام خامنه‌ای نیز چه از دوران قبل از انقلاب و چه در طول جنگ، مراوداتی با آقا مهدی داشته که از آن¬ها، این¬گونه یاد می¬کند: «آقامهدی از آن افراد برجسته‌ی روزگار بود، خداوند ان‌شاءالله رحمت کند. من البته حمیدآقا را ندیده ‌بودم. از نزدیک نمی‌شناختم، لکن آقامهدی را کاملاً می‌شناختم. قبل از انقلاب آقای مقدم که در دانشگاه تبریز هم‌کلاس و رفیق نزدیک بودند و قبل از ازدواج هم‌اتاق هم بودند. به نظرم سال 55 بود که ایشان، آقامهدی را در مشهد پیش من آوردند. من در شاندیز بودم و این جوان که واقعاً از همه جهت برجسته، نجیب و مؤمن بود را آن‌جا دیدم.  بعد هم که ایشان پاسدار شد، بعد از حمله خیبر یا قبل از آن، من، یکی یکی فرماندهان سپاه را می‌خواستم و پیش من می‌آمدند. راجع به مسائل گوناگون سپاه با آن‌ها صحبت می‌کردم. آقامهدی را خواستم و پیش من آمد. او همین‌طوری که حرف می‌زد، من یادداشت می‌کردم. میان کاغذ‌هایم هنوز دارم.‌ واقعاً متین‌ترین و نجیبانه‌ترین و صحیح‌ترین حرف را این جوان گفت. ...      صفحه 136 از کتاب فرمانده نجیب . مجید مظهر صفاری. انتشارات صریر 1396نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 5 اسفند 1396
حمید باکری در آذر سال 1334 در شهرستان ارومیه چشم به جهان گشود. با شهادت برادر بزرگش علی (بهروز) در دوران پهلوی با مسائل سیاسی آشنا شد. بعد از پایان دوران خدمت سربازی در شهر تبریز با برادرش مهدی فعالیت مؤثر خود را علیه رژیم آغاز میکند. در سال 1355 به ظاهر به عنوان تحصیل به خارج از کشور سفر می‌کند. ابتدا به ترکیه و از ترکیه جهت گذراندن دوره چریکی عازم سوریه میشود و بعد به آلمان رفته و در دانشگاه اسم نویسی کرده و فقط یک هفته در کلاس درس حاضر می‌شود. با هجرت حضرت امام(ره) به پاریس، عازم پاریس میشود و از آنجا هم جهت آوردن اسلحه به سوریه می‌رود و با پیروزی انقلاب اسلامی به ایران مراجعت و جهت پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی به عضویت سپاه درآمده و به عنوان فرمانده عملیات منصوب میشود. در عملیات پاک‌سازی منطقه سرو و آزادسازی مهاباد، پیرانشهر و بانه نقش مهم و اساسی ایفا میکند. با فرمان امام(ره) مبنی بر تشکیل ارتش بیست میلیونی مسئول تشکیل و سازماندهی بسیج ارومیه شده و با شروع جنگ تحمیلی جهت مبارزه با بعثیون به جبهه آبادان شتافت و دو ماه بعد مراجعت نمود. مدتی در شهرداری بصورت افتخاری در سمت مسئول بازرسی مشغول خدمت گردید و مجدداً عازم جبهه آبادان شد و فرماندهی خط مقدم ایستگاه 7 آبادان را بعهده گرفته و به سازماندهی نیروهای مردمی پرداخت. در عملیات فتح‌المبین شرکت و در عملیات بیت‌المقدس فرمانده گردان تیپ نجف اشرف بود و با تلاشی که نمود نقش مؤثری در ورود به خرمشهر داشت و بالا‌خره با لشکر اسلام پیروزمندانه وارد خرمشهر شد. در عملیات موفقیت‌آمیز «مسلم‌بن‌عقیل» بعنوان مسؤول خط تیپ عاشورا و سپس به عنوان فرمانده تیپ حضرت ابو‌الفضل (علیه السلام) منصوب گردید. بعد از عملیات والفجر مقدماتی به‌عنوان معاون لشکر 31 عاشورا به خدمت ادامه داد و در عملیاتهای والفجر 1 و2 و4 در خطوط اول حمله شرکت داشت و بالا‌خره در عملیات فاتحانه خیبر در ساعت 11 شب چهارشنبه 3 اسفند 62 با بی سیم خبر تصرف پل مجنون (که به افتخارش پل حمید نامیده شد) در عمق 60 کیلومتری عراق را اطلاع داد و عاقبت با دو روز جنگ شجاعانه در مقابل انبوه نیروهای زرهی دشمن به لقاء‌الله پیوست و جنازه¬اش به گمنامی نامش پیوست. (حسین غفاری، خاطرات مهدی یوسفزاده، (ارومیه: نشر دمنه، 1394)،ص48)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 5 اسفند 1396
سابقه درخشان

در سال 1360 عملیات وسیعی در منطقه غرب شهر سلماس تا مرز سرو انجام شد که باعث گردید تعدادی از عناصر مرکزی حزب دمکرات مثل سنّار مامدی و جهانگیر اسماعیل زاده، آن منطقه را رها کرده و از آن‌جا بگریزند. در اثنای عملیات سپاه و پس از تصرف مقر حزب دمکرات در این منطقه، آقای جهانگیر اسماعیل‌زاده نامه‌ای خطاب به مهدی باکری نوشته و به سپاه ارسال کرد. مضمون این نامه چنین بود: « چرا شما با چنین سابقه درخشانی به مخالفت و مبارزه با ما پرداخته‌اید؟و...» او با ارسال این نامه تلاش داشت تا باکری را از حضور در درگیری‌ها علیه حزب دمکرات برحذر دارد. آقامهدی پس از خواندن این نامه به من گفت: «آن‌ها ارزش و نعمت آزادی ملت از دست رژیم وابسته شاهنشاهی و برپایی نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دانند و الّا به روی این انقلاب مردمی، اسلحه نمی‌کشیدند.» آقامهدی در پاسخ به وی، اعلام کرد که بهتر است شما خود را با زور اسلحه و تفنگ، بر مردم منطقه تحمیل نکنید. بیایید به مردم به‌پیوندید و آن‌ها را در انتخاب راهشان، آزاد بگذارید. صفحه 136 از کتاب فرمانده نجیب . مجید مظهر صفاری. انتشارات صریر 1396نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 4 اسفند 1396
دو مهدی شهید

وقتی مهدی امینی خرداد 1360شهید شد، مهدی باکری در جهاد بود. تنها گزینه‌ی آقای علایی به جای شهید امینی، مرحوم شهید مهدی باکری بود. واقعاً خداوند این دو بزرگوار را رحمت کند. حتی این دو در آبادان هم با هم بودند و مهدی امینی فردی خیلی جسور، بی‌محابا و سخت، ولایت مدار بود. خیلی به شهید امینی پیشنهاد می‌دادند که با منافقین یک جوری می‌شود کنار آمد. اما ایشان قبول نمی‌کردند و می‌گفتند با منافقین فقط باید جنگید.  در مدت زمانی که ایشان(شهید مهدی امینی) فرمانده عملیات سپاه ارومیه بودند. با شهید مهدی باکری که آن زمان در جهاد سازندگی به فعالیت مشغول بودند، ارتباط بسیار نزدیک و صمیمانه‌ای داشتند. رابطه عاطفی و قلبی این دو شهید آن‌قدر زیاد بود که پس از شهادت سردار مهدی امینی، با فاصله زمانی اندک، سردار شهید مهدی باکری، جهت تداوم راه شهید، بنا به دعوت فرمانده سپاه ارومیه، فرماندهی عملیات سپاه ارومیه را برعهده گرفت.صفحه 110 از کتاب فرمانده نجیب . مجید مظهر صفاری. انتشارات صریر 1396نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 4 اسفند 1396

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic