پژوهش ها ، مقالات علمی و خاطرات ایثارگران دفاع مقدس
هدف ما در سال اقتصاد و فرهنگ، اشاعه فرهنگ دفاع مقدس است.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

پاسدارشهید فرج‌اله اسماعیل زاده

ای شهدای بزرگ و ای شهدای زنده عزیز. اگر نبود، مجاهدات شما و برادران و خواهران بزرگوار شما در جبهه‌ها، كدام قدرت و كدام ابزار جنگی می‌توانست جمهوری اسلامی را از دریای مواج متلاطم كه شرق و غرب بازو به بازوی یكدیگر داده، نجات دهند.(امام خمینی(ره))

فرازی از زندگینامه شهید:

پاسدار شهید فرج‌ا... اسماعیل زاده در سال 1339 در روستای عیان‌تپه از توابع شهرستان مرند آذربایجان شرقی دیده به جهان گشود. شهید یك برادر و دو خواهر دارد، بعد از گذارندن دوران طفولیت به تحصیلات پرداخت و بعداز اتمام دوره ابتدائی ترك تحصیل نموده و به كارگری در یك كارگاه آهنگری پرداخت. سپس به كار مبل‌سازی مشغول گردید.

با اوج‌گیری انقلاب اسلامی به صف مبارزان پیوست و در راهپیمائی‌ها و تظاهرات ضد رژیم شركت فعالانه داشت. چندین بار توسط مزدوران و شاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود ولی ایمان راسخ و گام‌های استوارش هیچ وقت تردید به خود ندید. بعداز پیروزی انقلاب اسلامی به صف سپاهیان انقلاب درآمد و در عملیات‌های مختلف در مناطق جنگی شركت نمود.

سرانجام در تاریخ 62/10/19 در جریان یك درگیری در محور پایگاه ناناس در منطقه دیزج با ضدانقلابیون دمكرات به درجه رفیع شهادت نائل گردید. از شهید یاد شده یك فرزند به یادگار مانده كه بعداز شهادت پدر به دنیا آمده است.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 فروردین 1397

شهید فریدون تیموری باوان[1]

فریدون تیموری باوان یکم تیر 1336، در روستای برادوست تابعه شهرستان ارومیه چشم به جهان گشود. پدرش حیدر، کشاورز بود و مادرش کشور نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. سال 1358 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. ششم دی 1361، در نوشین شهر ارومیه هنگام درگیری با گروه‌های ضدانقلاب هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید. پیکرش را در باغ رضوان ارومیه به خاک سپردند.

وصیت‌نامه شهید

‏بسم رب الشهداء و الصدیقین

«الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فى سبیل‌ا... باموالهم و انفسهم اعظم درجه ‌عندا... و اولئك هم الفائزون. توبه/20»

امروز كه این وصیت‌نامه را مى‌نویسم فكر مى‌كنم فردایى برایم وجود نداشته باشد. من همیشه در زندگى آرزو داشتم در راه خدا و در راه پیامبر و در راه اسلام شهید بشوم. انشاءا... خداوند نصیب همه ما بگرداند. بله، من در خانواده‌ای نسبتاً خوب در روستای اخیان به دنیا آمدم. ... در سال 57 انقلاب به رهبری امام بزرگوارمان حضرت امام خمینی به پیروزی رسید و من مدتی بعداز پیروزی انقلاب در ده ماندم و ازدواج نمودم و حالا دارای سه فرزند شده‌ام. من از اوایل زندگیم علاقه زیادی به دین اسلام داشتم. وقتی از كنار خانه‌ای رد می‌شدم و صدای قرآن را می‌شنیدم، می‌ایستادم و گوش می‌دادم و می‌گفتم خداوندا می‌شود من هم بتوانم روزی قرآن یاد بگیرم و بخوانم. بعداز انقلاب شكوهمند اسلامی برای خدمت به اسلام در نیروی بسیج استخدام شدم و بعداز آن جزو برادران پاسدار شدم و عشق می‌كردم و می‌گفتم خداوندا این من هستم كه به اسلام و به قرآن و به امام امت خدمت می‌نمایم. روزی قلم به دست گرفتم و خواستم وصیت نمایم و چند بیتی را بر روی كاغذ نقاشی نمودم. می‌خواهم بگویم كه بعداز مرگ من تمام مال و اموال منقول و غیرمنقول من متعلق به بچه‌های من است و ... انشاءا... بچه‌هاى من بزرگ خواهند شد و راه پدرشان را ادامه خواهند داد و اسلحه و پوتین و فانوسقه پدرشان را برمى‌دارند و به اسلام خدمت می‌كنند. دیگر عرضى ندارم. به امید پیروزى رزمندگان اسلام. درود بر رهبر كبیر انقلاب و سلام بر شهداى گلگون كفن جمهورى اسلامى ایران.                                                                                                                       

                                                      فریدون تیموری61/9/15

 [1]  پدر فریدون تیموری باوان به نام شهید حیدر تیموری باوان، در هشتم شهریور 1307 در شهرستان ارومیه به دنیا آمد. پدرش محمود و مادرش رفیقه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی‌دانست. کشاورزی می‌کرد. سال 1325 ازدواج کرد و صاحب هفت پسر و شش دختر شد. نظام اسلامی را دوست داشت و با آن همکاری می‌کرد. پانزدهم تیر 1363، در روستای اخیان شهرستان زادگاهش مورد سوءقصد ضدانقلاب قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر او را در همان روستا به خاک سپردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 فروردین 1397

پاسدار شهید قادر دشتبلی

بار دیگر اجنبی پرستان لاله ای از لاله زار کردستان اسلامی را پرپر نمودند. گروهک‌های ملحد و ضدانقلاب به خیال باطل خود یاران باوفای امام امت، قادر دشتبلی‌ها، محمد کوهنوردها، احمد گیلانی‌ها، عمر عبدی‌وندها، نایب سامانی‌ها، کرم میرزایی‌ها و صدها شهید دیگر را که یادگار صلاح الدین ایوبی‌ها در کردستان خونین هستند شهید می‌کنند، شاید اسلام خواهی را در دل آنها خفه کنند. زهی خیال باطل که اسلام در رگ و پوست مردم مسلمان و مستضعف کُرد جاریست و سینه خون‌رنگ تاریخ کردستان حماسه‌های این دلیرمردان را از یاد نخواهد برد.

شهید قادر دشتبلی در سال1341 در روستای تویی شهرستان ارومیه چشم به جهان گشود. هنوز چند سالی از عمرش نگذشته بود که پدرش را از دست داد(سال 1344). بعداز فوت پدرش او می‌بایست سرپرستی مادر و سه برادر کوچکتر از خودش را بر عهده می‌گرفت. او به نحو احسن توانست این مسئولیت سنگین را عهده‌دار شود. در سال 1363 ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. بعداز پیروزی انقلاب اسلامی همراه خانواده‌اش ساکن شهر اشنویه بود و آن شهر تا تابستان سال60 از لوث اشرار پلید پاک‌سازی نشده بود اما روح او چون در پی یافتن حقیقت بود، سریعاً به ماهیت کثیف و غیراسلامی آنها پی برده و صف خود را «حُرّوار» از آنها جدا کرد و به جمع برادران پاسدار پیوست. در عمر کوتاه اما پر ثمرش یکی از بهترین یاران امام بود. قادر در عملیات‌ها با توکل بر خدا به قلب ضدانقلاب یورش می‌برد و برای همرزمان خویش قوت قلب بود و به تنهایی در عملیات‌ها با چند نفر از ضدانقلاب درگیر می‌شد. همیشه تلاش می‌کرد که ماهیت ضدانقلاب را به مردم کردستان بشناساند. برادر شهیدمان قادر، به علت فقر مادی و عوامل دیگر از نعمت تحصیل محروم مانده بود ولی او هوش سرشار داشت. با وجود اینکه به مدرسه نرفته بود قرآن تلاوت می‌کرد و خوب می‌نوشت. در گوشه‌ای از دفتر خاطراتش می‌نویسد:«من سواد ندارم ولی این نعمتی است که خدا به من عنایت کرده(قدرت خواندن و نوشتن). من اصلاً یک روز هم به مدرسه نرفته‌ام. اگر یک سواد قوی داشتم آنقدر می‌نوشتم که تمام دنیا اگر می‌خواندند تمام نمی‌شد.»(64/1/10)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 فروردین 1397

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو